Пристрій та обладнання плавального басейну: що вибрати?

Загальна будова та обладнання плавального басейну

Плавальний басейн — штучна водойма, яка використовується як спортивно-розважальна споруда.

Загальний будова басейну включає саму чашу басейну, систему фільтрації басейну, систему знезараження води, систему рециркуляції води в басейні, систему підігріву води та додаткові елементи естетики та комфорту. Розглянемо ці складові більш детально.

Чаша басейну

Чаша – це основа басейну. Бездоганно виконана чаша басейну – це запорука конструктивної міцності всієї споруди в цілому. Найбільш поширені варіанти виконання чаші басейну:

  • залізобетонна монолітна конструкція чаші
  • готова чаша із композитного матеріалу

Існує величезна різноманітність варіацій чаші, різних форм, розмірів, матеріалів з яких вони виготовляються, на будь-який смак та колір. Розмірковувати, що краще овальна чи кругла чаша, або прямокутна, з композитного матеріалу гірше або краще за бетонну, це все одно, що сперечатися який будинок краще побудувати: дерев’яний або цегляний. Кожен варіант має свої сильні місця та переваги, свій функціонал, а також свої плюси та мінуси. Але з практичного досвіду можна судити, що найбільшого розповсюдження набули саме бетонні чаші.

Влаштування бетонної чаші:

  1. арматурний каркас;
  2. бетон;
  3. деформаційний шов;
  4. вирівнюючий шар;
  5. гідроізоляція;
  6. клей;
  7. облицювальний матеріал.

Система фільтрації басейну

Система фільтрації басейну складається з насоса, фільтра, трубопроводів та пристосувань, що подають і забирають воду.

Система рециркуляції води в басейні, залежно від методу забору води на фільтрацію, може бути скімерного або переливного типу.

У переливному басейні (як зображено на попередньому малюнку) встановлена решітка переливу з переливним лотком, де збирається брудна вода а потім звідти по трубопроводах потрапляє у переливну ємність і далі йде на фільтрацію.

Скімер – це пристосування для забору води із басейну. Він збирає верхній шар води, в якому накопичується найбільша частина бактерій і забруднюючих частинок, але при цьому не охоплює всієї площини дзеркала води, як у випадку з переливним лотком. Проте скімерний басейн не потребує переливну ємність, що значно заощаджує площу технічного приміщення для обладнання басейну.

Система знезараження води

Вода в плавальному басейні обов’язково потребує антибактеріальної обробки. На сьогоднішній день існує багато методів та засобів для знезараження води. Дезінфекційну обробку можна проводити хлором, озоном, активним киснем, електролізом, ультрафіолетом. Найбільшого поширення набули препарати з вмістом хлору для дезінфекції води. Існує два способи дозування реагентів: ручний та за допомогою автоматичної станції дозації. При ручному способі обслуговуючий персонал басейну або сам власник повинен регулярно робити виміри та періодично додавати препарати безпосередньо у воду басейну. При наявності автоматичної станції дозації – електроди, що входять в комплект, роблять виміри самостійно та подають сигнал на дозуючі насоси, які у разі потреби додають необхідні реагенти в трубопроводи рециркуляції води плавального басейну.

Система підігріву води

Для комфортного купання в басейні температура в ньому повинна підтримуватися в межах 26˚С – 28˚С. А в дитячих басейнах 30˚С – 32˚С.

Для забезпечення необхідної температури воду в плавальному басейні необхідно підігрівати. Для підігріву використовують електронагрівач або теплообмінник у комплекті з циркуляційним насосом.

У разі будівництва купелі з холодною водою – 5˚С (такі зазвичай влаштовують поблизу саун та парних) воду потрібно навпаки охолоджувати за допомогою чиллера.

Для того, щоб басейн був максимально функціональним і привабливим, у ньому встановлюють додаткові елементи естетики та комфорту. До таких можна віднести: прожектори підводного освітлення, пристрій зустрічної течії, гідро- та аеромасажні форсунки що встановлюються в різних місцях, повітряні гейзери, шийні масажі, різноманітні фонтани та водоспади, декоровані сходи та поручні, та багато іншого, чого тільки душа забажає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *